Obecnie szeroką popularność zyskują tzw. „czatboty” pozwalające na szybką  komunikację z klientem poprzez Facebooka czy też stronę internetową. Takim darmowym czatbotem może być właśnie Facebook Messenger. Pewnie wielokrotnie spotkałeś się z takim rozwiązaniem na odwiedzanych stronach www i zastanawiasz się jak to zrobić „u siebie”.

Zrób to w 2 prostych krokach!

Jak skonfigurować Messenger czat na stronę www?

Mając uprawnienia administratora fanpage wchodzimy w zakładkę „Ustawienia”, a następnie wybieramy „Wiadomości”.

Szukamy sekcji „Dodaj Messenger do swojej witryny” i klikamy „Rozpocznij” co przeniesie nas do kreatora.

Wybieramy język – Polski i tworzymy treść wiadomości powitalnej. W następnym kroku możemy wybrać kolor widgetu.

Krok 1

Krok 2

W ostatnim kroku podajemy domenę strony, na której ma się pojawić czat Facebook Messenger. Oczywiście możemy wybrać więcej niż jedną domenę. Musimy jednak pamiętać by nazwa domeny była wpisana prawidłowo, gdyż błąd może spowodować, że czat nie będzie działać na stronie. Podobnie jak to ma miejsce przy kodzie Pixela, otrzymany fragment kodu należy wkleić na naszej stronie w po znaczniku<body>.

Jak zainstalować Messenger czat, dzięki wtyczce WordPress?

Skorzystamy z gotowej wtyczki, która sama wstawi odpowiedni kod w sekcję naszej strony internetowej. Proponujemy wtyczkę Messenger Customer Chat – jest to bezpłatna wtyczka Facebooka dostępna do pobrania tutaj.

Podsumowanie

W czasach gdy każdy jest przyzwyczajony uzyskiwać natychmiastowe odpowiedzi darmowy czat od Facebooka wydaje się ciekawym narzędziem dającym możliwość pozostania w kontakcie na każdym etapie jego wędrówki. Mamy liczne przykłady, że Messenger jest w stanie wspomagać sprzedaż. Rozwiązanie warte przetestowania!