Na każdym spotkaniu z klientem z sektora B2B, słysząc o reklamie na Facebooku przedsiębiorcy podchodzą sceptycznie do tego pomysłu, twierdzą, że to nie może przynieść efektów. To nie miejsce na tego typu reklamę!  Moje osobiste doświadczenie absolutnie temu zaprzecza.

Poniżej dowiesz się dlaczego!

3 rzeczy, decydujące o sukcesie reklamy na Facebooku, które musisz wykorzystać

Potencjał

Facebook w Polsce to dziś 17 mln użytkowników, z kategoryzowanych w liczne grupy zainteresowań itd. Te 17 mln to również menadżerowie i właściciele firm, korzystający na co dzień ze swoich profili w serwisie. Trzeba tylko wiedzieć jak do nich dotrzeć!

Właściwe typy kampanii

Z mojego doświadczenia w pracy z firmami wynika, że najlepiej sprawdzają się 4 typy kampanii działające w obrębie zaprojektowanej ścieżki zakupowej klienta, a ukierunkowanych na:

  • budowanie świadomości marki – daj się zauważyć, oswoić z marką. Często słyszę stwierdzenia „kliknąłem w waszą reklamę bo już gdzieś widziałem nazwę firmy”.
  • kierowanie ruchu na stronę www – to świetny sposób na budowanie grup remarketingowych, które wykorzystasz w przyszłości do „domykania” sprzedaży czy pozyskiwania leadów. Zachęcaj do interakcji z reklamą dzięki atrakcyjnym dla odbiorcy artykułom i lead magnetów.
  • posty edukacyjne – nie daj o sobie zapomnieć. Buduj wizerunek specjalisty w branży, firmy pierwszego wyboru.
  • konwersje i generowanie leadów – na niczym tak bardzo nie jesteśmy skupieni jak na pozyskiwaniu sprzedaży czy zapytań klientów. Wielokrotnie Facebook udowodnił, że to możliwe!

Targetowanie reklam na Facebooku dla branży B2B

Ile to już razy słyszałem, że sukces na Facebooku zależy od targetowania, targetowania… Bo przecież tylko tak zoptymalizujemy koszty, docierając do wąskiej określonej grupy odbiorców.

Idąc tym tropem tworząc reklamę dla B2B wybierzemy ludzi pracujących w danych branżach, czy określonych stanowiskach jak np. Dyrektor sprzedaży, CEO…

Moje doświadczenie pokazuje, że nie jest to dobre rozwiązanie. To, że ktoś takie dane podał na swoim profilu nie znaczy, że tak jest!

Rozwiązaniem są tu grup tworzone po zainteresowaniach, nad którymi czuwa wszystkowiedzący algorytm Facebooka 😊

Możemy starać się docierać do osób które prawdopodobnie prowadzą biznes np. grupa właściciele małych firm, sektor małych i średnich przedsiębiorstw lub targetować branże po przez zainteresowania z nimi związane np. wydarzenia związane z daną branżą, czy produkty, których używa.

I na sam koniec zostawiłem wspomniany wczęsniej remarketing – świetne narzędzie, żeby docierać do osób, które już miały kontakt z naszą marką i produktami, starając się skonwertować ich w klientów, nie tylko przez Facebooka ale i Google Ads – jako kanał „domykający sprzedaż.

Mam nadzieję, że mój artykuł dał Ci klika powodów do ponownego przemyślenia zaangażowania się w reklamę na Facebooku dla B2B.